Oferta

Hydrant nadziemny zabezpieczony w przypadku złamania z podwójnym zamknięciem PN 10


(kolumna stalowa)


Katalog w pliku pdf

Przeznaczenie:
Woda pitna i inne nieagresywne płyny max 40°C, podłączenie do instalacji wodociągowej - p.poż celem poboru wody

Dopuszczenia:
Państwowy Zakład Higieny Warszawa, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej Józefów k/Warszawy

Materiały i istotne cechy konstrukcyjne:



  1. Ciśnienie nominalne PN10.
  2. Przyłącze kołnierzowe zgodnie z PN-EN 1092-2.
  3. Zabezpieczenie antykorozyjne farbą epoksydową o grubości powłoki 250@@micro@@m., odporną na promieniowanie UV.
  4. Korpus górny, dolny i kulowy wykonane z żeliwa sferoidalnego gat EN-GJS 500-7, kolumna ze stali G205, trzpień ze stali nierdzewnej.
  5. Zawór kulowy jako dodatkowe zabezpieczenie w przypadku uszkodzenia hydrantu.
  6. Dzielona kolumna połączona kołnierzami umożliwia obrót korpusu górnego oraz szybką naprawę w przypadku złamania hydrantu.
  7. Rura trzpieniowa zabezpieczona w przypadku złamania hydrantu przed uszkodzeniem.
  8. Tłok hydrantu oraz kula zaworu kulowego zawulkanizowane gumą EPDM o twardości 70 S?h.
  9. Nakrętka trzpienia mosiężna z gwintem trapezowym.
  10. Nasady i porywy nasad hydrantu nadziemnego wykonane ze stopu aluminium lub żeliwa.
  11. Zamknięcie hydrantu realizowane przez tłok współpracujący z tuleją prowadzącą.
  12. Odwodnienie następuje z chwilą całkowitego zamknięcia hydrantu.
  13. Przy ciśnieniu 0,2 MPa wydajność hydrantu wynosi 10dm?/s zgodnie z PN-B-02863.










Opis:
Nr cz. Nazwa części Materiał
1 Korpus górny EN-GJS-500-7
2 Korpus dolny EN-GJS-500-7
3 Korpus kulowy EN-GJS-500-7
4 Pierścień głowicy EN-GJS-500-7
5 Kołnierz górny EN-GJS-500-7
6 Kołnierz dolny EN-GJS-500-7
7 Korek głowicy górnej EN-GJS-500-7
8 Obudowa nakrętki EN-GJS-500-7
9 Pierścień zabezpieczający EN-GJS-500-7
10 Prowadzenie trzpienia EN-GJS-500-7
11 łącznik EN-GJS-500-7
12 Pokrętło hydrantu EN-GJS-500-7
13 Pokrywa nasady EN-GJS-500-7
14 Tłok hydrantu gumowany
15 Kula gumowana
16 Kolumna Fi 101.6x4.0xL G ocynk
17 Kolumna Fi 101.6x4.0xL D ocynk
18 Rura trzpien. 3/4" G ocynk
19 Rura trzpien. 3/4" D ocynk
20 Trzpień dolny X20Cr13
21 Trzpień środkowy X20Cr13
22 Trzpień górny X20Cr13
23 Nasada typ B (75) Ak11
24 Nakrętka CuZn39Pb2
25 Zawór napowietrzający
26 Tuleja prowadząca tłok Poliacetal
27 Tulejka dławika Poliamid
28 Podkładka Poliamid
29 Wkrętka Poliamid
30 Pokrywa odwadniająca PP
31 Uszczelka pokrywy NBR
32 Uszczelka O-ring 15x3 NBR
33 Uszczelka O-ring 26x3 NBR
34 Uszczelka O-ring 78x3.5 NBR
35 Uszczelka O-ring 100x4 NBR
36 Uszczelka O-ring 115x5 NBR
37 śruba specjalna M16x70 X20Cr13
38 Nakrętka M16 X20Cr13
39 Podkładka 17 X20Cr13
40 śruba z łbem szesc. M8x16-8.8
41 śruba M16x50
42 śruba M16x70
43 Nakrętka M16
44 Podkładka 8.4
45 Podkładka 17
46 Kołek sprężysty 6x30 OH18N9
47 Kołek sprężysty 6x40 OH18N9
48 łańcuszek







H 1900 2150 2400
Rd 1000 1250 1500







zawór zaporowo zwrotny przepustnice zaporowe zasuwy nożowe klapa zwotna kanalizacyjna zawory zaporowe grzybkowe nawiertki wodociągowe zasuwy przepustnica międzykołnierzowa hydranty hydranty nadziemne hydranty podziemne zawory zaporowe