Oferta

Hydrant nadziemny zabezpieczony w przypadku złamania z podwójnym zamknięciem PN 16


(kolumna żeliwna)


Katalog w pliku pdf

Przeznaczenie:
Woda pitna i inne nieagresywne płyny max 40°C, podłączenie do instalacji wodociągowej - p.poż celem poboru wody

Dopuszczenia:
Państwowy Zakład Higieny Warszawa, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej Józefów k/Warszawy

Materiały i istotne cechy konstrukcyjne:



  1. Ciśnienie nominalne PN16.
  2. Przyłącze kołnierzowe zgodnie z PN-EN 1092-2.
  3. Zabezpieczenie antykorozyjne farbą epoksydową o grubości powłoki 250@@micro@@m., odporną na promieniowanie UV.
  4. Korpus górny, dolny i kulowy oraz kolumna podziemna wykonane z żeliwa sferoidalnego gat EN-GJS 500-7.
  5. Zawór kulowy jako dodatkowe zabezpieczenie w przypadku uszkodzenia hydrantu.
  6. Dzielona kolumna połączona kołnierzami umożliwia obrót korpusu górnego oraz szybką naprawę w przypadku złamania hydrantu.
  7. Rura trzpieniowa zabezpieczona w przypadku złamania hydrantu przed uszkodzeniem.
  8. Tłok hydrantu oraz kula zaworu kulowego zawulkanizowane gumą EPDM o twardości 70 S?h.
  9. Nakrętka trzpienia mosiężna z gwintem trapezowym.
  10. Nasady i porywy nasad hydrantu nadziemnego wykonane ze stopu aluminium lub żeliwa.
  11. Zamknięcie hydrantu realizowane przez tłok współpracujący z tuleją prowadzącą.
  12. Odwodnienie następuje z chwilą całkowitego zamknięcia hydrantu.
  13. Przy ciśnieniu 0,2 MPa wydajność hydrantu wynosi 10dm?/s zgodnie z PN-B-02863.










Opis:
Nr cz. Nazwa części Materiał
1 Korpus górny EN-GJS-500-7
2 Kolumna podziemna L=750 EN-GJS-500-7
2a Kolumna podziemna L=1000 EN-GJS-500-7
3 Korpus dolny EN-GJS-500-7
4 Korpus kulowy EN-GJS-500-7
5 Korek głowicy górnej EN-GJS-500-7
6 Obudowa nakrętki EN-GJS-500-7
7 Pierścień zabezpieczający EN-GJS-500-7
8 Prowadzenie trzpienia EN-GJS-500-7
9 łącznik EN-GJS-500-7
10 Pokrętło hydrantu EN-GJS-500-7
11 Pokrywa nasady EN-GJS-500-7
12 Tłok hydrantu gumowany
13 Kula gumowana
14 Rura trzpienia gówna I=587 OH18N9
15 Rura trzpienia dolna OH18N9
16 Trzpień dolny X20Cr13
17 Trzpień środkowy X20Cr13
18 Trzpień górny X20Cr13
19 Nasada Ak11
20 Nakrętka CuZn39Pb2
21 Zawór napowietrzający
22 Tuleja prowadząca tłok Poliacetal
23 Tulejka dławika Poliamid
24 Podkładka Poliamid
25 Wkrętka Poliamid
26 Pokrywa odwadniająca PP
27 Uszczelka pokrywy NBR
28 Uszczelka O-ring 15x3 NBR
29 Uszczelka O-ring 26x3 NBR
30 Uszczelka O-ring 78x3.5 NBR
31 Uszczelka O-ring 100x4 NBR
32 Uszczelka O-ring 115x5 NBR
33 śruba specjalna M16x70 X20Cr13
34 Nakrętka M16 X20Cr13
35 Podkładka 17 X20Cr13
36 śruba z łbem szesc. M8x16-8.8
37 śruba M16x50
38 śruba M16x70
39 Nakrętka M16
40 Podkładka 8.4
41 Podkładka 17
42 Kołek sprężysty 6x30 OH18N9
43 Kołek sprężysty 6x40 OH18N9
44 łańcuszek
45 Półpierścień EN-GJS-500-7
46 śruba M12x45 X20Cr13
47 Nakrętka M12 X20Cr13
46 Podkładka 13 X20Cr13







H 1850 2100
Rd 1250 1500
masa kg 77







zawór zaporowo zwrotny przepustnice zaporowe zasuwy nożowe klapa zwotna kanalizacyjna zawory zaporowe grzybkowe nawiertki wodociągowe zasuwy przepustnica międzykołnierzowa hydranty hydranty nadziemne hydranty podziemne zawory zaporowe